Specializētā riekstkoku stādaudzētava "Riekstkalni" piedāvā Sirdsveida riekstkoka(Juglans Ailantifolia) stādus no Kanādas.
Sirdsveida riekstkoks (Lat. Juglans ailantifolia/cordifor mis) nāk no Japānas. Nosaukums “sirdsveida” ir tieši saistīts ar augļa formu. Ja salīdzina valrieksta un sirdsveida riekstkoku augļus, tad otrajam ir daudz saldāka garša.
Sirdsveida riekstkoks ir lapu koks, kas dod vērtīgus augļus un ir ļoti dekoratīvs, tāpēc to bieži izmanto parku labiekārtošanai. Koks vidēji sasniedz 12–15 metru augstumu, un tā vainags var sasniegt pat 10 metru diametru.
Stumbrs klāts ar pelēku mizu. Lapas ir ļoti lielas, to garums var sasniegt 1 metru garumā. Vienas lapas sastāvā ir 10–15 lapiņas, kuru platums ir aptuveni 50 mm, garums līdz 180 mm.
Tas ir vienmājas koks, kas nozīmē, ka uz viena auga atrodas gan sieviešu, gan vīriešu ziedi. Tas zied maija pēdējās dienās. Šajā gadījumā ziedēšanas sākums sakrīt ar lapu izplaukšanas brīdi.
Augļi, sakopoti grupās pa 7-12, veido ķekarus. Zaļajiem iegarenajiem augļiem ir ass gals. To garums ir aptuveni 50 mm, bet diametrā tie sasniedz līdz 40 mm. No kopējās augļa masas kodols aizņem aptuveni 30 procentus. Augļi pilnībā nogatavojas pirmajās rudens nedēļās. Tāpat kā valriekstam, arī sirdsveida riekstkoka augļiem ir augsta uzturvērtība, tomēr tie ir daudz garšīgāki.
Šāda koka dzīves ilgums var sasniegt 200 gadu vecumu. Pieaudzis koks (vecāks par 20 gadiem) dod 100–120 kilogramus augļu. Tajā pašā laikā raža no 1 hektāra var sasniegt 7500 kilogramu augļu.
Sirdsveida riekstkoks pats par sevi ir neticami ātri augošs. Ar atbilstošu mitrumu un aizsardzību pret nezāļu konkurenci tas var pieaugt līdz pusotram metram gadā. Sirdsveida riekstkoks atšķiras ar ļoti augstu izturību pret salu. Tas nebaidās no temperatūras pazemināšanas līdz – 38 grādiem. Pateicoties tam, šīs augs ir ļoti populārs Kanādā un Amerikas Savienoto Valstu ziemeļu daļā. Mūsdienās, pateicoties selekcionāriem, ir liels skaits dažādu sirds formas riekstkoku šķirņu, tomēr lielākā daļa šķirņu tika audzētas Kanādā.
Audzējot sirdsveida riekstkokus, jāatceras, ka to labi apputeksnē citi riekstkoku veidi, piemēram, valrieksts un mandžūrijas riekstkoks tāpēc, ja uz vietas aug šāda veida rieksti, var parādīties gan sirds formas rieksti, gan dažādi hibrīdi.
Sirdsveida riekstkoks dod priekšroku saulainām vietām, jauniem stādiem nepieciešama mitra augsne. Bet laistot, jums ir jāpārliecinās, ka nav ūdens stagnācijas. Koks vieglāk pacieš sausumu nekā lieko mitrumu.
Augsnei jābūt neitrālai, vieglai, caurlaidīgai. Ja augsne ir smaga, tad stādīšanas bedrē jāveic laba drenāža. Pirmos divus gadus jauniem stādiem ir vēlama aizsardzība no sala, vēja un dzīvniekiem.