Leģendāra buru laiva „Wayfarer” Nr 9769.
„Wayfarer” pirmais modelis tika radīts 1957. gadā un tiek ražots vēl joprojām (pašlaik saražotas jau vairāk nekā 11’000 šī modeļa jahtas), šo 60 gadu laikā laivas korpusa forma un buru shēma palikusi nemainīga. Šīs laivas konstrukcijā ir atrasts perfekts līdzsvars starp kruīza un sacensību laivas īpašībām, kas ļauj to vienlīdz labi izmantot abiem mērķiem. „Wayfarer” pārsteidzošo spēju pierādījums ir fakts, ka 60-tajos gados ar šo laivu leģendārais burātājs Frank Dye no Skotijas ir veicis ceļojumus uz Islandi un Norvēģiju (vairāk info grāmatā „Ocean Crossing Wayfarer: To Iceland and Norway in a 16ft Open Dinghy”).
Šo modeli atradu meklējot buru laivu, kuru pilnībā varētu apkalpot viens cilvēks (ieskaitot ielaišanu ūdenī un masta uzstādīšanu), bet tajā pašā laikā tā būtu pietiekami stabila un droša, lai uz borta varētu uzņemt pasažierus un nebūtu jāburā hidrotērpā vai tikai saulainā laikā. Vairāk info varat atrast Googlē „Wayfarer sailing dinghy”.
Laiva atvesta no UK 2013. gadā, pa šo laiku veikti vairāki uzlabojumi – šverta un stūres atjaunošana, stūres fiksatora uzstādīšana, švertkastes un atsevišķu detaļu pastiprināšana.
Laivas komplektācijā ietilpst viss burāšanai, transportēšanai un glabāšanai nepieciešamais:
o 2.5 ZS Tohatsu divtaktu dzinējs uz pēdas;
o Bramber kombinētais treileris (uz treilera ir vēl vieni „rati” ar kuriem laiva tiek iestumta ūdenī), rezerves ritenis, dublējošo auto gaismu un numura panelis;
o Oriģinālais pārvalks (zils) un pēc pasūtījuma šūts vasaras pārvalks – telts (pelēks) ar lodziņiem, kas ļauj nakšņot uz borta;
o Enkurs ar ķēdi un virvi, airi;
o Alumīnija masts un bomis, buras un gali normālā stāvoklī;
o Sānu fenderi, priekšējais fenderis, glābšanas pakavs, divi lielie spilveni;
o Literatūra – The Wayfarer Book;

Garums: 16 pēdas, platums 6 pēdas,
Svars – 180 kg,
Ietilpība (kravnesība) – 500 kg
Buru laukums: 8.83 m2 grots, 2.78 m2 foks (rollfoks)
Masta garums: 6. 78m (viegli nolaižams, lai izietu zem tiltiem)
Šverts (centreboard tipa), ļauj kuģot neatkarīgi no dziļuma.

Modelis:Wayfarer
Izlaiduma gads:1997
Garums:4.80
Cena:3 600 €
Vieta:Rīga

Unikālo apmeklējumu skaits: 1
Datums:09.10.2017 09:41