Savu Dji Agras sērijas agrodronu atradīsi Lad tehnikas un iekārtu katalogā.
Pamata komplekta cena - 6 990 + pvn
Komplektā Ir iekļauti: 2 akumulatori, ladētājs, pults, miglošanas modulis

Pilna komplekta cena - 8 290 + pvn
Komplektā ir iekļauti: 3 akumulatori, ladētājs, pults, miglošanas un kaisīšanas moduļi.

Oficiālais Dji Agriculture dīleris Latvijā pārdod lauksaimniecības dronu DJI Agras T10 ar 8 vai 10 litru tvertni.

Maksimālā veiktspēja 6 ha/stundā. Pieprasītākais mini-agrodrona modelis pasaulē.

DJI Agras T10 ir lauksaimniecības drons, kas paredzēts nelieliem darbiem, taču ar iespaidīgām izsmidzināšanas un kaisīšanas iespējām.

Agras T10 ir aprīkots ar 8 vai 10 litru smidzināšanas tvertni un 12 litru bēramo produktu tvertni. Dronam ir IP67 aizsardzības klase un tas var darboties uzticami neatkarīgi no laikapstākļiem. Dronam ir arī RTK modulis, kas nodrošina pozicionēšanu centimetru līmenī.

Divas FPV kameras priekšā un aizmugurē, kā arī sfēriskā radara sensoru sistēma nodrošina maksimālu drošību lidojuma laikā. Drons darbu veic automātiski atbilstoši iepriekš plānotajam uzdevumam.
T10 galvenās iezīmes

Izsmidzināšanas sistēma: Agras T10 drons ir aprīkots ar 4 sprauslu spiediena sistēmu, kas ļauj dronam efektīvi un precīzi izsmidzināt lauksaimniecības produktus. Drona maksimālā veiktspēja ir 6 ha/st.

Izkliedēšanas sistēma: iekārta bēramo produktu (sēklu, mēslojumu u. c. ) izkliedēšanai, kas spēj sasniegt izkliedēšanas platumu līdz 5 metriem un izkliedēt līdz 5 mm lielas granulas.

Detalizēta informācija par T10 ir mūsu mājas lapā sadaļā "Veikals"
Detalizētā informācija par agrodronu integrāciju saimniecībā " Integrācijas" sadaļā.

Biežāk uzdotie jautājumi:

1) Kāds ir ideāls drona izmērs? Kāds drona izmērs ir optimāls manai saimniecībai?
Šobrīd tirgū nav universāla drona, jo ideāls drona izmērs ir atkarīgs no plānotā darba normām, par kurām jādomā vēl pirms dronа iegādes.
Atkarībā no saimniecības vajadzībām, agrodrons ļauj izsmidzināt vai izkaisīt dažādus lauksaimniecības produktus
Ja dronam ir 8-12 litru tvērtne miglošanai vai kaisīšanai, tas nozīmē, ka viņš būs efektīvs pie normām līdz 10 kg vai litriem uz hektāru.
Ja 20-30 litru tvērtne, tad viņš būs efektīvs normām no 3 līdz 15 kg vai litriem uz hektāru.
Ja 40 litru tvērtne, viņš vairs nebūs efektīvāks par 20-30-litrīgo dronu pie mazām vai vidējām devām (līdz 15 kg), jo pats drons kļūst daudz smagāks.
Tieši Latvijas apstākļos optimālais drona izmērs ir pa vidu – ar 30 litru tvertni. Piemēram, DJI T30 modelis ļauj efektīvi strādāt gan ar zemām gan vidējām normām ar veiktspēju līdz 16 hektāriem stundā un spēj konkurēt ar traktortehniku.
Vēl daži piemēri no citu valstu pieredzes. Ukrainā ir ļoti populāri modeļi ar 20 un 30 litru tvērtnēm, jo standarta devas AAL izsmidzināšanai no gaisa ir no 5 līdz 10 litriem. DJI T30 ir pieprasītākais agrodrona modelis Ukrainā.
ASV ir plaši izplatīti modeļi ar 30 un 40 litru tvērtnēm, jo oficiāli atļautas devas AAL izsmidzināšanai no gaisa svārstās 30 līdz 40 litriem. Šajās valstīs DJI T30 un T40 modeļi ir populārāki modeļi.

2) Kāda ir T10 maksimālā veiktspēja?
Veiktspēja ir atkarīga no vairākiem faktoriem: vēja ātruma, lidojuma augstuma, mitruma, piliena izmēra, produkta, lauka izmēra, utt.
Agras T10 modeļa maksimālā veiktspēja ir 6 ha/stundā, kas ir izcils rezultāts ņemot vērā drona cenu un pacelšanas masu. Darba dienas laikā ir iespējams apstrādāt līdz 40 hektāriem, kas ir atkarīgs no lauku izmēra, laikapstākļiem un produkta devas.
Agras T10 modelis spēj pacelt 10 kilogramus un ir optimāls rīks mazo devu miglošanai un kaisīšanai - līdz 10 kilogrāmiem vai litriem uz hektāru. Lielākām devām labāk izvēlēties DJI T30 modeli ar 30 litru tvertni.

3) Ar kādām miglošanas normām parasti strāda agrodrons DJI T10?
T10 spēj pacelt 10 litrus un efektīvi strādā ar zemām normām līdz 10 litriem uz hektāru.

4) Ar kādām izsējas normām parasti strādā agrodrons T30?
T10 ir efektīvs strādājot ar mazām normām.
Mazas devas parasti paredzētas baltā aboliņa kaisīšanai un tie ir 3-5 kg/ha.

5) Vai DJI T10 agrodrons spēj izsmidzināt produktus diferencēti?
Jā, T10 spēj izsmidzināt produktus diferencēti un šim nolūkam ar monitoringa drona palīdzību jāizveido speciālās smidzināšanas kartes ar NDVI vai NDRE veģetācijas indeksiem. Tādas kаrtes var izveidot ar DJI Mavic 3 Multispectral palīdzību, kuru ir iespējams iegādāties pie mums.
Uz doto brīdi Mavic 3 ir jaudīgākais agromonitoringa drons un ļauj noskenēt līdz 100 hektāriem stundā.

6) Cik ilgā laikā atmaksājas drona iegāde?
Dažām saimniecībām atmaksāsies vienas sezonas laikā, citiem divu sezonu laikā. Bet dažiem atmaksāsies jau pēc pirmajiem apstrādātiem 1000 hektāriem.

Galvienie ieguvumi:

a) Degviela. Agrodrona degvielas patēriņš ir aptuveni 0, 4 litri/ha, bet traktortehnikai parasti no 2, 5 litriem/ha. Ieguvums ir vismaz 2 litri/ha un ņemot vērā agrodrona standarta sezonas "noskrējienu" 3000 ha, tas ļauj ietaupīt saimniekam līdz 6000 litriem (naudas izteiksmē aptuveni 6000 eiro).
b) Ūdens. Agrodronam nepieciešamais ūdens daudzums ir tikai 10-15 litri uz hektāru un tam nav nepieciešama ūdens piegāde/loģistika. Ietaupījums - cilvēkstundas, degviela un ūdens loģistikas izmaksas, tehnika, tehnikas amortizācija, remonts, dīktstāve. Šeit, atkarībā no vairākiem faktoriem, iespējams ietaupīt no 1000 līdz 10 000 eiro vienā sezonā.
c) Lauksaimniecības produktu diferencēta miglošana. Agrodrons ļauj izsmidzināt produktus diferencēti atkarībā no veģetācijas stāvokļa, tādejādi ietaupot līdz 30%. Proti, pavasarī nav jēgas apstrādāt ar mēslošanas līdzekļiem noslikušos lauka gabalus vai apstrādāt zonas, kur pārsvarā aug nezāles. Sezonas laikā var palielināt devu zonās ar zemo veģetācijas līmeni un nepārmēslot zonas ar augstu vegētācijas līmeni. Veģetācijas līmeņa noteikšanai iespējams izmantot tādus labi pazīstamus veģetācijas indeksus kā NDVI - āgrīnās attistības stadijās, un NDRE vēlīnās. Mēslošanas produktu cena svārstās no 20 līdz 100 eiro/ha, tātad ieguvums varētu būt no 6 līdz 30 eiro/ha. Jo dārgāks mēslošanas līdzeklis un jo lielāka kultūrauga vērtība, jo lielāks ieguvums.
d) Novērš augsnes sablīvēšanos, kas ir nenovērtējams ieguvums.
e) Netraumē augus, grūti novērtējams ieguvums. Drons neveido tehnisko sliedi, kas parasti aizņem ap 3% no lauka platības.
f) Pareizs laiks. Agrodrons ļauj apstrādāt kultūraugus pat tad, ja augsne ir pārmerīgi mitra un traktortehnika nevar izbraukt uz lauka. Nenovērtējams ieguvums.
g) Vēl vairāki novērtējami ieguvumi, tādi kā iespēja apstrādāt kultūraugus nakts laikā, kad uz augiem ir rasa; iespēja apstrādāt grūti sasniedzamās vietas vai vietas ar izteiktu reljefu; samazina gruntsūdeņu piesarņojumu ar mēslošanas līdzekļiem, utt.

7) Ar ko atšķiras produktu smidzināšana ar virszemes miglotāju no agrodrona? Kādas ir priekšrocības?
Ir zināms, ka drons nevar pacelt lielu svaru un tāpēc pati galvenā atšķirība ir ūdens daudzumā, kas ir samazināts par 90%. Proti, 150-200 litru ūdens vietā mums nepieciešami tikai 5-15 litri ūdens uz hektāru. Šādu miglošanas veidu sauc par ultramazapjoma miglošanu. No šī gada pieredzes redzam, ka sausuma dēļ daudzviet Eiropā lauksaimniekiem bija ierobežota piekļuve ūdens resursiem un šādi droni būtu ļoti noderīgi. Iespējams, jau tagad ir vērts sagatavoties iespējamajām klimata pārmaiņām.
Parastā miglotāja gadījumā piliens krīt vertikāli uz leju un nonāk tikai lapas augšdaļā vai vienkārši noslīd no tās. Galvenā priekšrocība ultramazapmjoma miglošanai un miglošanai no drona kopumā ir tā, ka drona lāpstiņas rada gaisa virpuļus. Šo virpuļu ietekmē sīki, līdz 200 mikroniem, bet augstas koncentrācija pilieni nonāk ne tikai lapas augšpusē, bet arī apakšpusē. Turklāt pilienu daudzums, kas nokrīt uz augsnes ir absolūti minimāls, kas nozīmē, ka kultūraugi daudz efektīvāk uzsūc visu produktu caur lapām. Tādējādi dažos gadījumos ienesto produktu efektivitāte var palielināties par 20-30%, salīdzinot ar virszemes miglošanas veidiem.
Salīdzinājumā ar virszemes miglotājiem priekšrocības ir ļoti daudz. Piemērām, drons nebrauc ar riteņiem pa lauku, līdz ar to nebojā augus, nesamazina ražību, kā arī neveicina augsnes pārblīvēšanos. Proti, uz jautājumu, kā izvairīties no augsnes pārblīvēšanas, atbilde skan ļoti vienkārši - virs lauka labāk lidot, nevis braukt pāri.
Vēl viena priekšrocība, ko var pieminēt – lidojošais traktors spēs veikt savu darbu arī tad, kad virszemes traktors riskēs iegrimst mitrā augsnē, piemērām, pavasarī vai pēc ilgstošām lietavām.

8) Vai man ir nepieciešama iepriekšējā pieredze darbā ar droniem?
Iepriekšēja pieredze nav nepieciešama, un reti kuram tā ir.
Sadarbībā ar SIA Aeronovus, Civilās aviācijas aģentūras atzīto struktūru, piedāvājam apgūt visas nepieciešamās pilotēšanas prasmes un izsniedzam sertifikātus, derīgus Latvijā un visās Eiropas valstīs 5 gadus.
Agrodronu lidojumiem jāsaņem Civilās aviācijas aģentūras ekspluatācijas atļauja un šis process parasti aizņem vienu mēnesi. Nepieciešamības gadījumā, mūsu partneri no SIA Aeronovus sagatavos visu attiecīgo dokumentāciju atļaujas saņemšanai.

Marka: Dji T10
Cena: 8 458 €
Vieta:Rīgas rajons
Uzņēmums:SIA Agrodrons

Unikālo apmeklējumu skaits: 1
Datums: 01.02.2024 12:31